fbpx

איפור קבוע

איפור וטיפוח הוא חלק בלתי נפרד מחייהן של חלק גדול מהנשים, כל אחת במידה המתאימה לה. עם זאת, רבות היו מוותרות על הטקס שנדרש מהן מדי יום. איפור קבוע יחסוך את הצורך להתאפר (וגם להסיר את האיפור- חשוב!) מדי יום. איפור קבוע מהווה פתרון מוצלח לא רק כתחליף ל"טקס האיפור היומי" אלא יש לו יתרונות נוספים. על יתרונות האיפור הקבוע, מהלך הטיפול ולמה יש לשים לב במאמר שלפניכם.

יתרונותיו של האיפור הקבוע

לאיפור הקבוע מגוון יתרונות, ביניהם:

  • אורח חיים לחוץ: נשים רבות משלבות בין חיי משפחה לקריירה משגשגת, מה שדורש מהן לתקתק הכל ולבצע פעולות רבות בזריזות ואף בו זמנית. אורח החיים הזה משאיר זמן קצר מאוד לאיפור. איפור קבוע מסיר את הצורך להתאפר מדי יום וזאת מבלי להתפשר על התוצאה הסופית והמראה המטופח שישנו כבר כשקמים בבוקר.
  • קושי באיפור מסיבות שונות: נשים בעלות משקפיים, במיוחד במספר גבוה מתקשות להתאפר באופן מדויק. כך גם נשים שיש להן כאבים שונים באזור הכתפיים והצוואר או כאלה שמיומנות האיפור שלהן אינה גבוהה. לכל הסיבות שמנינו כאן איפור קבוע הוא פתרון מעולה.
  • רגישות לחומרי איפור שונים: נשים רבות לא מוצאות את האיפור המתאים להן בשל רגישות ואלרגיות של העור באופן כללי או של העיניים. איפור קבוע פותר את העניין כיוון שלא מדובר על חומר אותו שמים מדי יום. כמובן שאיכות הפיגמנטים המוחדרים לעור תצריכה להיות גבוהה כדי שלא תיווצר אלרגיה אליהם.

כיצד נעשה איפור קבוע?

בניגוד לקעקועים ובניגוד לשיטות האיפור הקבוע בעבר, איפור קבוע בשיטות החדשניות אמנם נקרא עדיין קבוע אך הוא לא לחלוטין כזה אלא מחזיק לטווח ארוך של חודשים עד שנתיים ולא 10-15 שנה. הדבר נעשה באופן מכוון כי נמצא כי החדרת הצבע אל השכבות העמוקות של העור אינה מיטיבה עימו ויוצרת בעיות שונות. לכן, איפור קבוע כפי שנעשה היום כולל חיתוכים עדינים מאוד באפידרמיס, השכבה החיצונית של העור, והזרקת פיגמנטים בגוונים המתאימים על פי בחירת הלקוחה ובהתאם לאזור בו נעשה האיפור. מטרת האיפור הקבוע היא לאו דווקא ליצור מראה מאופר לחלוטין אלא לגם לטשטש פגמים קלים או להדגיש את תווי הפנים וליצור מראה רענן יותר. הטיפול מתחיל במריחת חומר מאלחש שהופך את הטיפול ללא כואב. לאחר מכן מוחדרת מחט דקה ומוזרק הפיגמנט. לאחר הזרקתו נעשית מריחתו בעזרת מכשיר חשמלי דמוי עט. ישנן שיטות איפור קבוע בהן משתמשים במכשיר ידני ולא חשמלי. לאחר כחודש הצבע מתייצב לחלוטין, זאת לאחר שהעור באזור מתקלף ומחלים לחלוטין.

סוגים של איפור קבוע

השיטה בה נעשה האיפור הקבוע וכמובן גם הגוונים הנבחרים מותאמים לאזור המאופר וגם למטרה הסופית: האם האיפור נועד להדגשת תווי פנים ורענון המראה הטבעי או ליצירת מראה מאופר:

  • עיבוי גבות: כל עוד הכל בהן תקין, ההתייחסות אליהן זניחה יחסית, אך כאשר הגבות מתחילות להתדלדל ואפילו להקריח במקומות מסוימים, פתאום מבינים את חשיבותן הרבה. שיטה שהפכה מבוקשת מאוד לעיצוב הגבות היא מיקרובליידינג בה החדרת הפיגמנטים נעשית בעזרת מכשיר ידני ולא חשמלי, מה שמאפשר עבודה עדינה ומדויקת מאוד.
  • איפור עיניים: איפור עיניים נעשה במספר שיטות בהתאם למטרה. ישנו הבדל בין שיטת האיפור כשהמטרה היא צביעת קו העין בדומה לאייליינר או צביעת העפעף בגוון שידגיש את צבע העין ויתן לה עומק נוסף. איפור קבוע לעיניים מחזיק זמן ארוך יחסית, זאת למרות שגם בו הצביעה נעשית בשכבת האפידרמיס בלבד.
  • איפור שפתיים: גם כאן השיטה בה נעשה האיפור תלויה במטרה, האם היא לתחום את השפתיים וליצור את קו המסגרת שלהן שמיטשטש עם השנים או מילוי: צביעת השפתיים בגוון אחד או יותר שיתן להן חיות ומראה חושני יותר. הטיפול מתחיל במריחת חומר מאלחש והמתנה של כחצי שעה עד שיספג היטב ורק אז מתחילים בטיפול.

איפור קבוע- מלאכה למקצוענים בלבד

איפור קבוע הוא טיפול קוסמטי שכיח ומבוקש מאוד. עם זאת יש לקחת בחשבון שקיימים בו סיכונים מסוימים כמו רגישות לפיגמנט המוחדר כאשר מדובר בחומר לא איכותי מספיק, זיהום אם העבודה לא נעשית באופן מוקפד ומיומן מספיק או כשהמחטים בהן משתמשים אינן סטריליות. לכן, איפור קבוע יש לעשות רק במקום מקצועי, רציני ואמין, מקום בעל ותק ורצוי גם כזה שקיבלתן עליו המלצות בעקבות ניסיון חיובי ומוצלח.

אווה סדון עוסקת שנים באיפור קבוע ומתייחסת לעבודה כאמנות של ממש. העבודה נעשית בקפדנות וביסודיות יחד עם חוש אסתטי ואמנותי גבוה

 

Chat on WhatsApp
שלום ! אני יכולה לעזור ?
שלום ! אני יכולה לעזור ?